*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • רפלקסולוגיה - חשיבות המגע

  רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול ואבחון טבעית, המטפלת באדם דרך כפות הרגלים והידים, באמצעות עיסוי ולחיצות.
  ה רפלקסולוגיה  ידועה כשיטת טיפול בסין מזה כ- 6000 שנה ובהודו מזה 4500 שנה, היא מופיעה גם בציורי הרוגליפים, מלפני 4300 שנה שנמצאו במצרים העתיקה. גם האסקימוסים והאינדיאנים טיפלו דרך כפות הרגלים אך לא קראו לזה רפלקסולוגיה. החל מהמאה ה- 20 נחשף העולם המערבי לשיטת ה טיפול ברגליים הזו ע"י מובילי דרך בשם דר' פיצ'רלד ודר' בילי בספר בשם "ריפוי אזורי" שפורסם ב- 1912 ותלמידתו של דר' פיצ'רלד, יוניס אינגהאם שפירסמה עוד שני ספרים נוספים. בישראל החלו להשתמש בשיטה בשנות ה- 60 והיא פרצה לתודעה בעקבות מלחמת ששת הימים ע"י טיפולים שנעשו לחיילים פצועים. ישנן מספר אסכולות טיפול ברפלקסולוגיה, כולן מוכיחות עצמן בשטח ומראות תוצאות מצוינות, אולם היחידה שיש לה ביסוס מדעי מחקרי היא ה רפלקסולוגיה הפנטגרמית .

   

  מטרת ה רפלקסולוגיה היא הבראת הגוף ע"י טכניקות עיסוי של אזורי הרפלקס בכפות הרגלים והידים והיא יוצאת מנקודת הנחה שישנו קשר הדוק בין אזורים בכף הרגל והיד לאזורים מקבילים בגוף.

  שיטה זו ממריצה את זרימת הדם בגוף ומשפרת את הבריאות הכללית.

  עיסוי כפות הרגלים, במיוחד, מרפה מתחים ומאפשר תפקוד יעיל של מערכות הגוף.

   

  אך לא רק על הגוף עובדת הרפלקסולוגיה, אלא גם על הנפש והשילוב הזה של עבודה במקביל על גוף ונפש יוצר הרמוניה חדשה ממנה המטופלים יוצאים נשכרים ובנקודת איזון חדשה.

   

  טיפול זה מתאים לכל גיל, מתנוקות ועד מבוגרים ומטפל במגוון רחב של בעיות. מבוגרים יפיקו תועלת מטיפול זה בכך שיוכלו לשמר תפקוד תקין ותחושה טובה. ילדים ותנוקות שגופם רגוע ופתוח מאד לגירוי-ריפוי, יפיקו את המקסימום מטיפול זה.

  לאורך שנים רבות הוכיחה הרפלקסולוגיה את יכולת הריפוי שלה במגוון רחב מאד של תחומים.

   

  הטיפול הוא חוויה מהנה, מעצימה ומבריאה - בואו ותנסו.

   

BizMakeBiz פותח ע"י