*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • הטיפול הביואנרגטי

  מקורות הביו-אנרגיה

   
  את "אנרגית האורגון" גילה ד"ר ו. רייך שהיה אחד מתלמידיו של פרויד. רייך גילה סוג של אנרגיה שלא הייתה ידועה עד אז, אנרגיה הנמצאת בכל אורגניזם חי בצורות זרימה שונות. לאנרגיה זו הוא נתן את הכינוי "אורגון" ומכאן שמה של השיטה "ביו אורגונומי", אשר מאוחר יותר נקראה בפי ממשיכי דרכו – "ביו אנרגיה". רייך פיתח טכניקה שעיקרה לרתום את האנרגיה הזו לטובת האדם, כלומר, באמצעות אותה אנרגיה ניתן לעזור לגוף לרפא את עצמו.

   
  פרופסור מיירון שרף, גם הוא מתלמידיו של פרויד ובהמשך גם תלמיד של רייך המשיך את דרכו של רייך ומצא זהות בין חסימות אנרגטיות בגוף לחסימות ברגש. הוא טען שהתרפיסט הטוב, הוא זה שבוחר את הטכניקה המתאימה למטופל כדי להגיע אל המטופל בצורה הטובה ביותר ובכך לאפשר למטופל לבטא רגשות שהיו סגורים אצלו ולהוציאם החוצה, ללא שיפוט.
   
  בשנות ה- 70 לערך התחיל רפי רוזן להתעניין בנושא. הוא התחבר לכתביו של ד"ר ווילהלם רייך והתחיל לערוך ניסויים משלו. עם הזמן הוא פיתח שיטת טיפול  שנתן לה את השם "ביואנרגיה". לשיטה, שהחלה כשיטה שמחוברת לרייך, הוסיף את העיסוי הצולב של פסיכותרפיסטית בשם גרדה בויסן. עם הזמן המשיך רפי רוזן ופיתח את השיטה, הוסיף כלים נוספים, כאשר הכלי החשוב ביותר שאיתו הוא השתמש לאורך כל הדרך הוא "העפעוף".

   
  במקביל לרפי רוזן פיתחה הגברת אילנה איילון, תלמידתו של פרופסור מיירון שרף שיטה דומה מאד, הקרויה גם היא "ביואנרגיה", אך בשיטה זו יש יותר דגש על שימוש בטכניקות שונות של עיסוי ( כמו עיסוי רייכני, העיסוי הצולב של גרדה בויסן וכו. ), דמיון מודרך, נשימות ועוד. השיטה משלבת שימוש בהילינג בתהליך הטיפול ושמה פחות דגש על שימוש בחוצנים(*), כפי שבא לביטוי בשיטתו של רפי רוזן ועל המשלים האנרגטי שלו. בנוסף, מציגה השיטה, מספר טכניקות לאבחון, ביניהן שיטת "העפעוף", מבחני צבע ואיבחונים אנרגטיים.

   
   

  (*) החוצנים הם מדריכים רוחניים/ אנרגטיים המייעצים ומדריכים את המטפל בהעברת  האנרגיה למטופלים ואנו יודעים לתקשר איתם בין היתר על ידי טכניקת "העפעוף".
   
  ביו-אנרגיה – שיטה דינמית, עם "ארגז כלים" מרשים

   
   

  השיטה שאני מטפל בה, מבוססת על שיטתה של אילנה איילון שהיה לי הזכות להיות תלמיד שלה.
  בהכשרתי כמטפל, למדתי להכיר מקצועות טיפול שונים, בשנת 2003 התוודעתי לביואנרגיה ונוכחתי עד כמה רבת עוצמה היא השיטה הזו. הסיבה לכך היא ההצלחה הגבוהה בטיפול במגוון רב של בעיות, והרבה מכך בשל היכולת המרשימה של השיטה באבחון, לאתר את הבעיה לפני תחילת הטיפול.

   
  במשך עבודתי כמטפל בשיטה זו הגיעו אלי מטופלים שלא מצאו תשובה ברפואה הקונבנציונלית, אך שיטה זו עזרה להם מאד. למשל במקרה אחד אשה שסבלה כאבים קשים בכפות הידים עד כדי כך שלא יכלה להרים כמעט שום חפץ ביד כולל סכין ומזלג ואשר הומלץ לה ע"י רופא מומחה לבצע ניתוח בכפות הידים. אחרי ארבעה טיפולים הכאב עבר והיד החלימה לחלוטין.

  במקרים אחרים הקלתי מאד על בעיות של כאבי רגלים, כאבי גב תחתון, כאבי ראש ומיגרנות.

  איך התרחש הנס?  הנס הוא הכלים שמשתמשים בהם בביו-אנרגיה והמטפל משמש ככלי עזר, כדי לאפשר למטופל לרפוא לעצמו.

  המיוחד בכלים שעם התפתחות המטפל בביו-אנרגיה ביכולתו ללמוד לפתח כלי עבודה שהם חלק ממנו.

   

  נקודות ומרכזי פתיחה אנרגטיים

   
   

  על פני העור שלנו ישנן נקודות ו"מרכזי פתיחה" אנרגטיים. אם הן אנרגטיות - הן גורמות לגוף שלנו להיות אנרגטי, ואז האיבר ש"המרכז" שלו פתוח - בריא, אם "המרכז" סגור - האיבר חולה. מצב זה גם עוזר לנו לאתר גם בעיה.
  לדוגמא,קורה שכואבלנו הראש - אבל בעצם נקודת הפתיחה סגורה במקום אחר בגוף, למשל בגב - כלומר לא יספיק שנטפל בראש, עלינו לטפל גם במרכז האנרגטי. בביואנרגיה אנו יודעים לאתר ולטפל בנקודות ומרכזי הפתיחה.

   

  כלי הטיפול שפותחו במהלך השנים כוללים:

  -      אבחון - בשיטת בחינת עוצמת האנרגיה סביב "מרכזים אנרגטיים".

  -      אבחון - בשיטת העפעוף.

  -      אבחון - בשיטת סינון צבעים. 

  -      אבחון - בעיות בגלגולים, ותורשה.

  -      טיפול על ידי מגע וללא מגע.

  -      טיפול בחסימות פיזיות, ומערכות אנרגטיות.

  -      טיפול ב"מרכזים אנרגטיים" ו"נקודות פתיחה אנרגטיות".

  -      טיפול בשיטת Rebirthing .

  -      טיפול ע"י איבוד שליטה.

   


   "אנו עומדים על סף התפוצצות בתחום רפואת האנרגיה. בעתיד לא יהיה זה מוזר לטפל בסרטן באמצעות צבע, ובשיגרון באמצעות צליל. איש לא ילגלג על הרעיון שתמציות פרחים מסוגלות לשנות רגשות, שהומאופתיה (בה לא נותר אפילו מולקולה אחת מהחומר המקורי) מסוגלת לרפא אקזמה או שאקופונקטורה מסוגלת לרפא בעיות פוריות. מרפאים באנרגיה יסרקו את גופינו כדי לחפש חוסר איזון ויבצעו פעולות כדי לתקן את גופינו – מבלי שנזדקק לעבור ניתוחים פולשניים. אפילו יותר מכך, אנו בעצמנו נהיה מסוגלים לגלות חוסר איזון בתוכנו ולנקוט בפעולות מסוימות כדי לתקן אותו."

   

  מתוך "סוד האנרגיה"- ג'יין אלכסנדר, הוצאת אור עם 2002


   
BizMakeBiz פותח ע"י